Státní vyznamenání

29. října 2017 v 12:12 |  Úvahy a literární útvary rychlého nasazení:-)
Včera pan prezident - slunce naše jasné - rozdal nebývale štědrou sbírku státních vyznamenání. Koneckonců proč ne, republika (pokud bereme současnou zemi jako nástupnický stát) slaví krásné 99. výročí. Mám však několik návrh, jak důstojně oslavit tu blížící se stovku.

Pan prezident včera velmi trefně poznamenal, že je při rozdávání vyznamenání a podobných atributů důsledně vnímat také to, kolika lidem daný člověk například na poli kulturním přinesl radost a štěstí do jejich jinak třeba prázdného života. Takových lidí může být tisíce, ba snad i miliony. Pokud s tím nějak nesouhlasíte, tak jste jednoduše závistivec, který nic nedokázal. To je jasné, kulturní osobnosti si od nějakých kritiků rozvracet nenecháme!

Dovolil bych si tedy touto neotřelou cestou panu prezidentovi doporučit, aby propříště zvážil vyznamenat třeba takovou Jarču Zikánovou. Jarča byla fajn holka, žilá prý velmi zdravě, což by se panu prezidentovi, který se samozřejmě sám také těší dobrému zdraví, mělo líbit, dokonce na to měla jakousi zdravotní knížku, kterou stařičké rakouské mocnářství vydávalo všem těm různým "helmbrechtnicím" a "cajdrnožkám".
Jsem bytostně přesvědčen, že tyto dámy dokázaly potěšit celé zástupy lidí (pravda, jen mužů, ale což, aspoň to naštve podvratné "džendrové" živly!), kteří odcházeli zcela (u)spokojeni. Přitom to povolání nebylo úplně snadné, vzpomeňte jen na takovou Otylku Vranskou, která jej dokonce zaplatila životem! To už se dostáváme zhruba na úroveň jiných nebezpečných povolání, jako jsou třeba hasiči, nebo investigativní novináři!

A já se ptám, pane prezidente, nejsme to jako společnost těmto velkolepým děvám dlužni? Vždyť je to vyložený výsměch do nebohých tváří všech těch tvrdě pracujících Tonek Šibenic, Černých Már, apod., které v potu krve dělaly poctivě svoji práci a obveselily tak určitě ještě větší počet jedinců než pan Troška se svými sofistikovanými komediemi.
Uznejte, že můj požadavek lze požadovat za zcela oprávněný.

A když ne, tak na to půjdeme po "espéďácku" formou referenda, to je teď přece velmi populární!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 29. října 2017 v 14:49 | Reagovat

Pan prezident nemá rád podbízivý a tupý mainstream, ovšem to asi má na mysli pouze oblast žurnalistiky, jinak je to lidový člověk. Doufejme, že už nebude příležitost, aby to dokazoval příští rok při předávání státních vyznamenání.

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 29. října 2017 v 16:35 | Reagovat

[1]: Dívala jsem se, prezident sotva chodí, nemá žádnou soudnost s tou kandidaturou...i když v USA měli též prezidenta na vozíku, ale ten měl hlavu v pořádku...:)

3 Šárka Šárka | 29. října 2017 v 18:21 | Reagovat

Kdyby přijel na vozíku, byla by ta ceremonie i důstojnější :(

Tentokrát mi snad ani nevadí umělci, kteří převzali ocenění, ale spíš takový Petr Žantovský nebo Vlastimil Vondruška.

Ale jak prezident Zeman poznamenal, ocenění se setkají se závistí... :)

4 ProstěPražák ProstěPražák | E-mail | Web | 31. října 2017 v 9:40 | Reagovat

Já nějak asi čím dál míň chápu, proč se to jmenuje "státní vyznamenání". Nejen letos, ale i dříve to jsou spíš dárky prezidenta, který možná i tím, že sídlí na Hradě, se nějak jako považuje za krále, vladaře. A teď, před volbami, se navíc hodí jakákoliv publicita, jakákoliv kontroverze (i třeba v tom, že chyběl nějaký státnický projev k výročí republiky).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama