Nightmares On Wax - Feelin Good (2013)

22. října 2013 v 16:28 |  Hudba z ouška do ouška
George Evelyn je už dlouhodobým hudebním přispivatelem do žánru, který lze velmi zběžně vymezit jako "chiil-out". Tento obyvatel Leeds je navíc na hudební scéně aktivní už od roku 1991. To je tedy pěkná řádka let.
A nikterak nám hoch jeden anglická nelení... Feeling Good je jeho už desátým albem.

Osobně jsem toho názoru, že "downtempo, chill-out" zažívalo svůj zlatý věk na přelomu milénia, kdy mnoho zajímavých alb vyšlo na labelu Pork Recordings (dnes neexistujícím), jmenovitě třeba Tetris, Baby Mammoth, apod. Samozřejmě, hudby je dnes doslova přehršel a snad každý si najde to své bez nějakých velkých komplikací (zejména v žánru jako je tento) a možná zde i zahrálo svoji roli ono pověstné "kouzlo poprvé slyšeného", ale faktem zůstává, že na podobně dobrou desku jsem čekal docela dlouho.

George Evelyn posluchače nikterak nešetří, nastoupí s působivou a jemnou "So Here We Are", kterou poté veselá "Be, I Do" s nesmírně chytlavou linkou.... A i zbytek desky se line v podobném duchu. Smutnější věci střídají ty veselejší, odlehčenější, někdy i tak trochu do reggae, a celkově to funguje jako moc dobře připravený koktejl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama