Lidé jsou zlí...

26. listopadu 2009 v 20:39 |  Úvahy a literární útvary rychlého nasazení:-)
... ve větší míře než se má mysl troufala opovážit si pomyslet. K tomuto odvážnému a bezesporu diskutabilnímu tvrzení mě vedou hned dvě dosti negativní zkušenosti, jež jsem byl nucen prožít v posledních dnech.
Tak:
1) Se mi někdo pokoušel okopírovat platební kartu, tzv. screening. Dosti odpudivá věc. Banka naštěstí tuto operaci zablokovala a vydá mi kartu novou, nicméně čekaní na tuto novou kartu se protáhne na 10 dní. Krušné. Naštěstí tu je Slečna I, které karta funguje.
2) Včera jsme se Slečnou I. pěkně naletěli jednomu podvodníkovi. Šli jsme na fotbalové utkání Slavie Praha s Karvinou, když tu zhruba v oblasti 5 metrů od pokladen se zjevil mladý muž - tak okolo 19 let - a nabízel nám lístky s menší slevou do prostoru VIP. Tam jsem nikdy nebyl, takže jsme souhlasili. Ach, jaká chyba. Lístky byly pochopitelně ukradeny a klub jejich přístup zablokoval (na Slavii se chodí s lístkem, který má čárový kód). Brzy jsme tedy hovořili s ochrankou stadionu, stewardkou a následně i s kriminálkou, které jsme popis mladíka sice dali, ale.....jestli to bude k něčemu, to nevím. Pražská Slavia se však zachovala gentlemansky a dala nám lístky náhradní - zcela zadarmo. Mohli jsme se tak aspoň pokochat poměrně pěkným fotbalem a výhrou 2:0.
Někdy jsem ale asi moc naivní. Prostě by mě nenapadlo, že kdosi může jen tak drze postávat vedle pokladen (navíc poblíže procházela i hlídka PČR) a prodávat kradené lístky a lhát vám do očí. Smutná realita.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 27. listopadu 2009 v 8:55 | Reagovat

Ajajaj... By mě zajímalo, jak se ti někdo pokusil okopírovat tu platební kartu.. Tak jak to vypadá .. Protože to je docela síla.. ;o( Já prostě nechápu to, že některý lidi musí mít hodně silný žaludek, aby se pak sami se sebou vypořádali. Nebo spíš bohužel oni asi takhle ani nesmýšlí, že by se nějak retrospektivně podívali na svoje činy a řekli .. Ouch . to jsem asi neudělal dobře.. Neměl jsem to dělat .. Někteří lidé jsou opravdu zlí..
Já mimochodem patřím taky mezi ty naivní lidi .. :o)

2 Pierre Pierre | Web | 27. listopadu 2009 v 12:24 | Reagovat

Ano, je nutno si dávat na tyto lidi pozor. Přiznám se, že jsem si párkrát také koupil lístek od překupníka. Bylo to z důvodu, abych nemusel stát frontu nebo bylo vyprodáno. Jednalo se však naštěstí o lístky pravé. Jsou to hajzlíci.

3 BlackCat BlackCat | 27. listopadu 2009 v 13:18 | Reagovat

Já si při vybírání z bankomatu kontroluju veškeré zařízení až chorobně - snažím se utrhnout zelenou věc, do níž se zasouvá karta, snažím se zajet nehtem pod klávesnici, dívám se po kamerách...

Myslím, že většina lidí je těch naivních. Pak jsou vedle nás ti, co kradou a nestydí se lhát. :-( Bohužel.

4 Šárka Šárka | 5. prosince 2009 v 16:29 | Reagovat

Naprostý souhlas. Tedy ne úplně všichni jsou zlí. Ale je jich dost na to, abych si říkala, že lidé obecně příliš hodní asi nejsou. Takoví nemají žádné svědomí nebo se vždycky ospravedlní. A řekla bych, že i ti nejhorší vrazi si o sobě myslí, že jsou hodní a že jednali správně. Nebo nad tím spíš nepřemýšlejí a je jim fuk, co si o nich ostatní myslí. Tak proč by se omezovali..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama