Sunshine - MGKK Telepathy (2009)

17. června 2009 v 12:15 |  Hudba z ouška do ouška
Hoši ze skupiny Sunshine nám tu po čase zanechali další album. Album, které v podstatě navazuje na desku předchozí. Co do kvality určitě.
Sunshine jsou vůbec zvláštní skupinou. Jejich tvorba v dřívějších dobách by se bez ostychu dala zařadit do "noisy undergroundu". S příchodem desky Moonshower and razorblades se však takřka vše u těchto hochů z Tábora změnilo. Drsné party vystřídaly o něco jemnější melodie a výraznější posun do doposud zakázaných oblastí kytarového popu. O pop jako takový se samozřejmě nejedná, ale vysvětlujte to skalním fanouškům.... Deska Dreamer v tomto nastoupeném trendu jen pokračovala a....MGKK Telepathy rovněž. Paradoxně tento "odklon" Sunshine způsobil, že pro mě se hoši stali poslouchatelnou kapelou, kterých je v našich krajích jako šafránu.

MGKK Telepathy začíná skvělou skladbou K.I.D.S. a pokračuje v nastoleném tempu svižných kytar a typických melancholických sunshine melodií. Vše je při "starém" a je to tak dobře, protože Sunshine svým stylem dosud nezačali nudit.

Některé skladby mají blíže k popovějšímu pojetí (např. New manifesto) a jiné (např. Moon rats, či Dance fast, die young) jsou plné temné elektroniky. Deska se celkově poslouchá dobře a rychle se vám dostane "pod kůži". Minimálně já si ji pouštím tento týden poměrně často..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 18. června 2009 v 15:01 | Reagovat

Sunshine docela lahodí mému uchu... I když zrovna tahle nahrávka není moc kvalitní ;o) Přece jen v ní je něco slyšet...

2 Pierre Pierre | Web | 19. června 2009 v 13:26 | Reagovat

Trochu moc disco a trochu málo Noisy, skočné melodie. Prostě se mi to líbí, ani nevím proč. Hlavně tedy první polovina alba, pak už je to slabší. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama