Metronomy - Nights Out (2008)

11. prosince 2008 v 9:22 |  Hudba z ouška do ouška
Metronomy je hudebním seskupením, které se vyznačuje svým typickým zvukem, jež bych se nebál označit za vskutku originální. Minimálně mně tedy jejich výrazový prostředek originální přišel. Skupina byla založena v roce 1999 a toto album je již jejich druhým v pořadí. Stylově se tito hoši z anglické metropole dají vymezit jakožto interpreti garážového electra s příměsí popu. Jejich zvuk skutečně místy připomíná "vrnění" stařičkých syntezátorů, či místy snad i dokonce osmibitové videohry. V několika prvních skladbách na albu ani nezazní lidský hlas, jen mnoho a mnoho podivných zvuků, nad nimiž jsem zprvu jen kroutil hlavu. Popovější - a tedy i vokálově nepochybně bohatší - část přichází zhruba od skladby "Heartbreaker" (viz video). Mezi nejvydařenější kousky byl bezpochyby zařadil hned úvodní track s názvem "Nightsout intro", jedná se snad o první intro skladbu, kterou jsem kdy slyšel a která zároveň patří mezi to nejlepší na celé desce. Dále mě velmi zaujala tancechtivá "On the Motorway" a vokálová "A Thing For Me".
Podle hodnocení NME toto album patří mezi 10 nejlepších desek roku 2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 11. prosince 2008 v 13:37 | Reagovat

Poslechla jsem si ještě něco navíc než jen tuhle skladbu a musím říct, že něco je dost dobrý, co mě fakt zaujalo.. Ale je fakt, že některé ty zvuky jsou fakt divný .. :) Jinak docela dobrý .. :)

2 Kyslík Kyslík | Web | 14. prosince 2008 v 22:06 | Reagovat

Ve videoklipu se mi líbilo, že pánové na předních sedadlech jezdili pěkně připásaní (dokonce i stojíce na trajektu :). Kdo nejezdí se zapnutými pásy, ten pak zažívá údiv a přesto po bouračce často jako by nebyl.

Mně ta hudba přijde taková jednoduchá, nesedla mi. Přesto dík za rozšíření obzorů ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama