Emilíana Torrini - Me and armini (2008)

14. srpna 2008 v 9:07 |  Hudba z ouška do ouška
Island je pro mě synonymem kvalitní hudby. Nevím čím to je, ale každá hudební formace, jež pochází z této čarokrásné země, se mi velmi zamlouvá. Stačí si vzpomenout na fenomenální Björk, post rockové Sigur Rós, či popové Gus Gus. K těmto jménům si v duchu přidávám další - Emilíana Torrini.
Tato dáma se narodila v roce 1977 na Islandu a nejvíce se pro širší veřejnost proslavila patrně skladbou "Gollum´s song" z filmové adaptace slavné Tolkienovy trilogie. Deska, o které se zde budu snažit něco skromného napsat, je jejím v pořadí čtvrtým albem. Ty předchozí jsem želbohu neslyšel, takže těžko soudit, jak se Emilíin zvuk vyvýjí. Žánrově bych toto album zařadil někam do klidných vod indie folku, kde se pohybuje většina jejích skladeb, nicméně některé věci by se rovněž daly označit přívlastky pop, či rock. Skladby na tomto albu jsou velmi vyvážené, nenalézá se zde žádná pomyslná vata, která by jen vyplňovala prostor na desce a přidávala minutáž.
Písně z desky "Me and armini" dokáží s posluchačem udělat mnoho věcí. Některé vás svoji líbezností doslova pohladí (např. "Birds", "Hold heart"), jiné jsou o něco divočejší, roztančenější (např. "Jungle drums"). U několika skladeb jsem měl dojem, že mi svým pojetím připomínají některé jiné umělce. Tak třeba úvodní skladba "Fireheads" ve mně vyvolávala vzpomínky na Norah Jones nebo Annu Ternheim, či zvukové pozadí "Dead duck" zase českou formaci Ecstasy of St. Theresa. Není to však nic negativního. Naopak bych řekl, že Emilíana Torrini čerpá z mnoha hudebních motivů, sama asi doma také poslouchá rozličnou hudbu, což je na její desce znát a jen jí to obohacuje.
Přikládám jedno video, které ale nepochází z tohoto alba, neboť to ještě oficiálně nevyšlo...
Emilíana Torrini - Me and armini. Vyjde v září 2008. Label Routh Trade. Podobní umělci: Björk, Anna Ternheim.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 skikuba skikuba | Web | 14. srpna 2008 v 12:53 | Reagovat

Opravdu velmi "hladící" hudba, i takovou mám rád. A s produkce ze země gejzírů a sopek mám stejný pocit, asi to náročné prostředí k životu, nutí umělce k takové tvorbě, která navozuje zcela jiné pocity z poslechu, než cokoli jiného.

2 Karin Karin | Web | 14. srpna 2008 v 19:00 | Reagovat

Gollum´s song se mi strašně líbil. Je pravda, že při islandské hudbě mrazí:-) Emilíanu Torrini jinak neznám, Björk zbožňuju, jen těm Sigur Ros nějak nemůžu přijít úplně na chuť...I tak je to hudba, která má v sobě atmosféru, není prvoplánově líbívá - a to se cení;-)

3 Sputn!kOn3 Sputn!kOn3 | Web | 15. srpna 2008 v 17:55 | Reagovat

Tohle je jen shrnuti clanku jak si vydelat na internetu pouhym klikanim...Vic detailu se dozvite kdyz kliknete na WEB...Nemáte co dělat u počítače?

Chtěli byste vydělávat a ještě Vám nebylo patnáct?

Tak to mám pro Vás jedno řešení :

Stačí denně kliknout na pár reklam a pěnízky se jen pohrnou.

Nejdříve si musíte vytvořit účet na PayPal,na který Vám budou chodit vydělané dolary.https://www.alertpay.com/index.aspx.Zadáte možnost personal accout a vyberete svoji zemi. Dále klikněte na continue tam vypište něco o sobě. Dole na stránce klikněte na Yes ,čímž potrvdíte, že údaje Vámi uvedené jsou správné a že souhlasíte s podmínkami PayPal.

Dál klikněte na Siqn Up

Add Bank Card - zde byste měl vyplnit číslo své kreditky - nic takového nedělejte a klikněte na cancel, tím ukončíte registraci. Během chvíle Vám na zadaný email přijde potvrzovací email o registraci - ten potvrdíte.

Dále se zaregistrujte na této stránce http://bux.to/

V horní části klikněte na Register.

Na této stránce opět vyplníte potřebné údaje, pozor v políčku PayPal E-mail Address For Payments: zadejte ten samý email, který jste zadali před tím na PayPal.V kolonce Referrer (if any) napiste Sputn!kOn3.Jinak to nejde..Potom klikněte na register.

A teď se konečně dostáváme k tomu jak se vydělávaj dolary :-)

Na webu Bux.to vidíte v horní části stránky SURF ADS tady najdete linky na reklamy - vyberte si třeba ten první. Objeví se Vám nová stránka, v její horní části uvidíte odpočítávadlo na 30 sekund. Okno s reklamou nemusíte mít "aktivované" klidně mezi tím můžete dělat neco jiného. Pod té co čas uběhne se objeví ikonka DONE, Vy okno zavřete a ťuknete na další reklamu.

Postup opakujte se všemi reklamami. V záložce MY STATS můžeš kontrolovat jak jste na tom finančně. Když budete mít minimálně 10 dolarů, tak si je necháte převést na Váš PayPal účet (vedle stavu vašich pěnez kliknete na cashout, poté na Convert to Cash via PayPal)

Malej dodatek:

Nejsou to žádný velký prachy, ale vzhledem k tomu, že u PC stejně sedíte tak proč ne.

V jednu chvíli můžeš mít otevřený odkaz pouze s jednou reklamou

Zda bylo Vaše kouknutí na reklamu uspěšné poznáte že po odečtu 30 sekund se objeví fajfka, když je to špatně tak je tam křížek

Odkaz který byl úspěšně prohlídnut je následně v přehledu přeškrnut

Až budete mít pár doláčů (min. 10) - stav sledujete v my stats - necháte penízky vyplatit na PayPal.

JINAK PREJU PRIJEMNE VYDELAVANI

Sputn!kOn3

4 Clarett Clarett | Web | 4. ledna 2009 v 11:18 | Reagovat

Sunny Road je děsně hezká.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama