Ladytron Light & Magic (2002)

4. února 2008 v 9:45 |  Hudba z ouška do ouška
Ladytron je zajímavý hudební počin, který je nejčastěji spojován s Liverpoolem, ač jedna členka skupiny pochází až z dalekého Bulharska. Deska Light & Magic z roku 2002 žánrově spadá pod electroclash a je v pořadí deskou druhou (podle kuloárních informací se prý už kutí deska čtvrtá). Na albu je také patrný silný příklon k elektronické taneční scéně, také album zní asi nejvíce "electroclashově" z celé tvorby Ladytron.
Jejich zvuk je takový studený, odcizený a zároveň velice krásný i křehký. Při poslechu se sice člověk musí občas podívat na obal alba, aby se ujistil, že nahrávky nejsou někdy z osmdesátých let, ale moc takových chvil asi nenastane, neboť deska dokáže pohltit. Ano, celý electroclash je v podstatě takové retro, ale retro velmi nápadité a pro elektronickou taneční hudbu jistě znamená trochu "svěžího vzduchu". Tedy, pokud se vám líbily desky Kraftwerk, máte rádi Depeche Mode a od hudebních interpretů požadujete trochu vkusu a stylové úrovně (žádné strakaté košile a roztrhané jeans se nekonají), tak tato hudba je pro vás. A navíc....tento hudební styl je teď prý velice "in" :-).
Kdo nám ale Ladytron vlastně tvoří? Základem skupiny jsou dvě dámy (viz obal desky) Helen Marnie (zpěv) a Mira Aroyo (to je ta dáma z Bulharska).
Celá deska má něco málo přes hodinu čistého času (což rozhodně není málo) a obsahuje 15 skladeb (UK release má ještě o jednu více). Mezi mé nejoblíbenější bych zařadil: Blue jeans (která mi snad jako jediná přišla trochu veselá), Re agents (se skvělým základním hudebním motivem) a skladba shodující se s názvem celé desky, tedy Light & Magic, ve které sice nasloucháte Heleninu zpěvu, ale ten se k vám dere velmi obtížně a je hodně podkreslen elektronickými ruchy, což vyvolává zajímavou atmosféru, jakoby tajemně zahalenou do elektro vibrací...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama