Vepři

15. ledna 2008 v 12:21 |  Úvahy a literární útvary rychlého nasazení:-)
Před chvílí jsem se vrátil z nákupu nějakých základních potravin, když tu jsem na našem náměstíčku míjel nákladní vůz, z něhož se ozývaly vskutku odpudivé zvuky kvičení vepřů. Nevím, kolik vepříků bylo v nákladním autě zavřeno, ale jistě to byl počet velký, neboť jejich zvuk byl mocný a...trochu naháněl i hrůzu. Nicméně pravou hrůzu zažívali asi jen ti vepři uvnitř. Připomnělo mi to dokument, který jsem před lety viděl a který pojednával o zvířecích jatkách.
Představte si, že by se něco podobného dělo nám - lidem. Že by nějaká "vyšší" inteligence (třeba populární mimozemšťané) ovládali lidské plemeno a jen tak z "plezíru" by si jej v ukrutných podmínkách pěstovali pro stravu. Případné argumenty by odmítali s tím, že "ti lidé stejně nic necítí, neboť jsou vývojově natolik pod námi...." Otřesné. A třeba už k něčemu takovému dochází, jen o tom - my bláhoví - ani nevíme. Asi bychom jen stěží mohlí naříkat, že se nám něco podobného děje neprávem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BlackCat BlackCat | 15. ledna 2008 v 16:40 | Reagovat

:o( Je mi to líto. Jenže ta lítost je na nic, že? Má mi být omluvou, že se masa ani nedotknu? Asi moc ne... Je to v tom systému myšlení lidí. Ovládli jsme své okolí naprosto dokonale, jen co je pravda.

2 GeorgK GeorgK | Web | 31. ledna 2008 v 22:56 | Reagovat

Domácí zabíjačka mě dokázala, na pár týdnu, konvertovat na vegeteriána. :) Kvičící vepř bojující o život je v dnešní době opravdu syrový zážitek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama