Nebesa

28. ledna 2008 v 13:32 |  Úvahy a literární útvary rychlého nasazení:-)
Na Praze (a na velkých městech obecně) mi vadí jedna věc. Když člověk vzhlédne k obloze, tak nevidí nic, respektive vidí jen tmu v povzdálí a jakousi načervenalou zář, kterak velkoměsto promítá svůj život na oblohu. Je to škoda, protože svítící hvězdy při pohledu vzhůru prostě tak nějak patří. Hvězdy pozorovali již naši předci v hlubokém dávnověku a jistě si pokládali zajímavé otázky. Třeba, co to tam nahoře zatraceně bliká?
Lidská mluva je někdy úžasná. Často se i dnes říká, podívej, svítí hvězdičky. A přitom všichni (doufám) víme, že ty "hvězdičky" jsou obrovitá tělesa, se kterými bychom se asi nechtěli potkat v noci v parku.
Je zajímavé, jak člověk vše vidí z vlastní perspektivy, ale sám si neuvědomuje, že jeho čas zde na Zemi není nekonečný a všechny jeho starosti v porovnání s celým kosmem fakticky neznamenají nic.
Každý máme své problémy a já se těch svých někdy pokouším zbavovat výše zmiňovanou představou. Jenže,..ono to vždy moc dobře nejde, protože člověk žije právě teď a tady...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BlackCat BlackCat | Web | 28. ledna 2008 v 18:55 | Reagovat

A navíc nesvítí hvězdičky. To svítí Slunce a hvězdy odráží jeho zář.

V Praze není pořádná romantická obloha vidět. Je tu prý moc světelného šumu. Praha je přesvětlená. :o(

2 Dominika Dominika | 8. dubna 2008 v 21:39 | Reagovat

Ahojky!

Aby nedošlo k nějaké mystifikaci - Slunce je hvězda. Hvězdy mají vlastní zdroj vyzařování, josu vlastně světlem a určitě neodráží ničí zář.

:-)

Libore, píšeš zajimavé a zábavné články!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama