El Espinazo del Diablo (Princ bez království)

3. října 2007 v 15:45 |  Filmové recenze
Tento snímek je dalším počinem režiséra G. El Tora, o jehož (asi) posledním díle - El Laberynto del Fauno - jsem zde již informoval. S Labyrintem má tento snímek hodně společného, i Princ bez království (jedná se skutečně o dosti hloupý název do české distribuce) se také odehrává v době španělské občanské války a rovněž se zde kombinuje složka dramatu se složkou fantaskního (místy trochu hororového) příběhu.
Hlavním hrdinou je Carlos, chlapec bez rodičů - neboť ti zemřeli ve válce - který se dostává do jakéhosi zařízení pro podobně "postižené" chlapce. O hochy se zde stará postarší lékař a dvě učitelky, z nichž jedné chybí jedna dolní končetina (zprvu mi připomínala sestru Asumptu z Altar boys..:-)). Kromě hochů a jejich edukátorů v usedlosti, jež působí dojmem starobylé pevnosti, pobývá mladý a pohledný Jacinto, který zde plní roli jakéhosi školníka a také...ehm..., slušně řečeno "lehkého chlapce":-)... Jacinta však kromě jeho práce a žen zajímá i něco speciálního..., tajemný sejf, ve kterém se ukrývají zlaté cihly, které se vlastně stanou klíčovým předmětem pro celý příběh.
Zajímavou postavou ve filmu je Santi, chlapec - duch, který obývá prostor pod školou a z nějakého - zprvu podivného - důvodu se snaží Carlose kontaktovat. Upřímně řečeno, z vizuálního zpracování Santiho jde chvílemi hrůza..., počkejte až sami uvidíte, záměrně jsem sem jeho foto nedal (i když mě to stálo hodně přemáhání:-)). Film je od svého začátku velmi přitažlivý, pomalu odhaluje divákovi leckterá tajemství a i když konečné rozuzlení není moc překvapivé, naopak, je poměrně očekávané, tak musím přiznat, že mi tato skutečnost vůbec nevadila. Velmi půvabná je také příroda a vše ostatní, co se týká kamery. Hudba hraje spíše na hororovější složku (kterou film však také dosti oplývá) a musím říci, že při kombinaci s některými scénami jde přímo mráz po zádech...
El Espinazo del Diablo je prostě skvělý film pro všechny milovníky fantastična. Nezbývá než se spolu s lékařem z filmu ptát: "Co je to vlastně duch? Strašná událost odsouzená k neustálému opakování. Možná jen okamžik bolesti, něco mrtvého co se chvílemi zdá jakoby ještě žilo. Pocit, který se zastavil v čase, jako rozmazaná fotografie.."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katolík Katolík | 3. října 2007 v 21:05 | Reagovat

Přiznám se, že jsem to vůbec nečetl a ani jsem si příliš neprohlížel tu fotografii... to ale nic nemění na mém názoru, že je to nepochybně snůška slátanin!

2 anna klapetkova anna klapetkova | 8. března 2008 v 21:03 | Reagovat

cau, hele zrovna se chci na ten film kouknout a tak hledam hledam na netu o cem to vlastne je...a prvni odkaz me hodi na tvuj blog ;) tak si ho du pustit a uvidim.. zni to dobre :)

3 Libor Libor | Web | 9. března 2008 v 8:25 | Reagovat

anna: Vida, tak i internetové vyhledávače mě vzaly na vědomí :-D.

4 joxer joxer | 23. července 2011 v 20:11 | Reagovat

proti názvu Princ bez království nic nemám, je to asi tak mimo jako původní název, ale co se teda nepovedlo, je alternativní název Devil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama