Podivnosti

10. ledna 2007 v 9:57 |  Úvahy a literární útvary rychlého nasazení:-)
Venku je opravdu zajímavé počasí, co? Zima na krku, ale sníh nikde. Bude ještě někdy? Dost lidí na podobnou situace nadává, ještě více lidí si potom stěžuje na to, že tu stále nemáme fungující Vládu s důvěrou od Sněmovny... No jo, co se dá dělat? Mnoho lidí si stěžuje na to, že jejich soused je takový špatný a zlý a dělá jim různé naschvály. Stěžovat si je lidské, ale málokdo si stěžuje sám na sebe. Málokdo dokáže nazřít na situaci z nadhledu a potvrdit si, že i on (či ona) je součástí příčin onoho problému. Nelíbí se nám počasí? Za to, jak je venku svým způsobem může každý člověk na této planetě, nelíbí se Vláda? Inu, v každém státě mají takovou, kterou si zaslouží. Když vám k volbám přijde jen něco přes polovinu voličů, tak už to o něčem vypovídá. Nadávat, stěžovat si umí každý, ale něco udělat - to už je horší.
Já si také stěžuji (viz např. předchozí odstavec), najít vinu na vlastní straně je často tak těžké a člověk se sám sobě brání a omlouvá. Např.... nedávno jsem jel trolejbusem v Plzni "na černo", moc radosti jsem z toho neměl. Svědomí pochopitelně hryzalo, to ano..., ale říkal jsem si...to jistě dělá více lidí, je to jen jednou a na krátkou trasu, ale stejně...věděl jsem, že dělám špatnou věc. Začít se zlepšováním světa (pokud to vůbec lze) musíme hlavně u sebe - maličkostmi. Bát se jet "na černo" jen kvůli tomu, že vás "chytnou" nestačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mademoiselle Prosím mademoiselle Prosím | 10. ledna 2007 v 19:54 | Reagovat

Tj. docela vtipné... Začala jsem psát komentář a pak jsem ho zas smazala, protože se mi nezdál původní, tedy nějak příliš se podobal jedné knize k testu z filozofie. :o)

No, já jsem s počasím spokojená, protože zimu nemusím, ale přijde mi to takové divné a vím, že vše není v pořádku. Zajímalo by mě, proč si pravidelně kupuji kupon do tramvajenky. Abych neměla komplikace nebo je to výchovou nebo jen ze zvyku? Hm...

2 NowhereMan NowhereMan | Web | 11. ledna 2007 v 8:16 | Reagovat

Každej si rád postěžuje... bavil jsem se o tom s jedním Angličanem, co tady pracoval, taky si toho všimnul... zvláštní... možná něco jako téma k hovoru? "Smalltalk" se v Česku točí holt hlavně kolem stěžování.

Jinak zima bez sněhu mi vyhovuje, protože ve městech je stejně po jednom dnu akorát špína... tak to nemusím... Jinak bych z jedný teplý zimy ale nedělal závěry, že všechno není v pořádku, minule jsem četl, že v 1907 (nebo tak nějak) taky nebyl sníh atd. atd.

A ježdění na černo... nemám to rád. Když teď bydlím mimo Město, tak nemám tramvajenku a několikrát se mi stalo, že jsem zjistil, že jedu na černo - nechtěně! Neúmyslně! Vyděsilo mě to... a když nad tím přemejšlím, je to výchovou. Je to něco, co se nedělá - a tečka.

3 mademoiselle Prosím mademoiselle Prosím | 11. ledna 2007 v 11:34 | Reagovat

Hm, hlavně MHD beru jako službu a za to se platí. Kdo jiný by to za mě zaplatil? Kdybych jezdila autem, také si platím benzín.

4 mademoiselle Prosím mademoiselle Prosím | 11. ledna 2007 v 19:34 | Reagovat

To, že se něco nedělá ještě není důvod. Zajímalo by mě proč se to nedělá?

5 NowhereMan NowhereMan | Web | 12. ledna 2007 v 8:22 | Reagovat

mademoiselle Prosím: Proč se to nedělá? Protože se... nekrade? Nemůžeš přece okrást dopravní podnik. Přijde mi to prostě samozřejmý (tj. je to určitě daný výchovou).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama