Shogun Total War

10. srpna 2006 v 18:06 |  Počítačové hrátky
Shogun Total War
Shogun - Total War
1. června 1530
Milý deníčku, jmenuji se…..nějaké šílené japonské jméno, ale to není podstatné. Jsem velitelem takového jednoho krásného klanu, máme jméno…..šílené japonské jméno a naše barva je zelená. Pro jednoduchost si budeme říkat Zelení! Žijeme v Japonsku, což je země plná Japonců s divnými jmény. Jenže těch Japonců je tady moc a moc a všichni chtějí nějaké to sjednocení země, jen s tím rozdílem, že se nemohou dohodnout na tom, kdo to celé povede - tedy, stane se Shogunem. To je mi ale legrace… Také bych chtěl, aby naši Zelení všechny spory vyhráli, přebarvili celé Japonsko na Zelenou barvu (z toho by měl jistě radost Martin Bursík) a já se stal Shogunem…lehké to ale nebude. Kdo mě nejvíc štve jsou ….šílené japonské jméno a …..další šílené japonské jméno. Prostě Červení a Modří! Hrůza, ty jejich manévry na našich hranicích. Dokonce mi vyslali nějaké své nindži proti úspěšným Zeleným generálům, naštěstí se atentát nezdařil, ale kdo ví příště, že? Nebudu proto váhat s odvetou, milý deníčku, a vrhnu se na ně!
20. června 1530
Milý deníčku, dnes se mi stala významná událost. Pěkně Ti ji popíši. ROZSEKAL jsem ty hnusný Červený prasata na CUCKY! Krev jen tekla proudem z toho jejich ….příšerné japonské slovo. No prostě z té…pevnosti, kde sídlil ten jejich vůdce. Ach, jak ten úpěnlivě prosil o milost, nic mu to ale platné nebylo..he he he.
5. ledna 1540
Milý deníčku, dnes jsem povil dítě. Hurá! Až umřu budu mít nástupce. Ihned synka pověřím velením nějaké té menší armádičky, ať sbírá zkušenosti, ono se mu to hodí… Také nesmím zapomenout na to, že jsem konečně zbudoval buddhistický chrám a teď si tam budu trénovat asi nejsilnější jednotky, které u nás jsou. Mnichy! Už se těším až s nimi vtrhnu k Modrým! Ti budou koukat!
13. února 1541
Milý deníčku, dnes jsem měl návštěvu z nějaké daleké země. Jsou to takoví směšní barbaři - jen kdybys je viděl, deníčku můj milovaný - mají divné oči a také tak divně mluví. Žvatlali cosi o jednom Bohu, který nás všechny spasí a kdesi cosi. Radši jsem je nechal nabodnout na kůl, aspoň nějaké vzrušení… Krom toho jsem také konečně postavil Zbrojírnu, teď můžu trénovat vojáky s lepší výzbrojí. To budou Modří koukat!!!!!
STW (Shogun Total War) je strategická počítačová hra, která se odehrává v Japonsku v 16. století. Japonsko této doby je zem krajně nebezpečná. 1) Je plná Japonců, 2) je plná navíc zuřivých bojechtivých Japonců. Vskutku zem je rozdělena na několik různě velikých území, které spolu krutě soupeří o to, pod kterých praporem nakonec dojde Japonsko sjednocení a kdo se tedy také stane Shogunem…. Hra se hraje geniálně. Bitvy buď můžete bojovat v hezkém 3D prostředí, kde ovládáte někdy až tisíce maličkatých vojáčků (je zde navíc možno tvořit různé předefinované formace atd..) nebo bojujete automaticky a spíše se na velké strategické mapě věnujete diplomacii budování staveb, vývoji jednotek atd… Obě části se hrají skvěle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daae Daae | 10. srpna 2006 v 22:56 | Reagovat

Aby z tebe náhodou nebyl Vlad Tepeš, když je tak narážíš na kůly ;))

Každopádně to zní napínavě, may the force be with you!

2 M.Wolodyjowski-Kwiatowski M.Wolodyjowski-Kwiatowski | 15. srpna 2006 v 22:35 | Reagovat

Buď zdráv, kolego!

  Právě pařím věc, která se jmenuje Medieval Total War, tak si říkám, jestli tam nebude nějaká spřízněnost..:-) Jak jinak žiješ? Slávka válela, než ji přejel ten Slovan, čím se však uklidňuju je jedinej osamělej vstřelenej fík na kontě Lakedaimonu...

3 Libor Libor | Web | 19. srpna 2006 v 20:51 | Reagovat

Ahoj pane Wolodyjowski!!!

Je to pokračování této série (mimochodem je tam ještě ROME TOTAL WAR). Slávka jede jak po ledě, snad to tenktokráte vyjde!

4 miscellany miscellany | Web | 20. srpna 2006 v 13:08 | Reagovat

no zní to zajímavě, miluju strategie, ale něco mi řiká, že bych to na tom svém "úžasně rychlém" pc nerozjela...jaké to ma požadavky pls?

5 Sevan Karen Sevan Karen | E-mail | Web | 15. prosince 2006 v 21:33 | Reagovat

Je to stary jak Metuzalem, co mas za pocitac?

6 polo195 polo195 | E-mail | 3. ledna 2007 v 19:25 | Reagovat

Jestli si chcete připomenou dávný středověk v hlavním městě Aztéků(Tenochtitlán) tak se tam mrknite( jak se tam nastěhovat: dáte rubrika-radnice města potom článek nastěhování do města a přečtete si ten článek a napíšete to na můj e-mail(samozdřejmě to co vás článek požaduje)) Kdyby něco napieloště na můj e-mail.

http://chmeldovomesto.blog.cz>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama