Mrtvý muž

13. ledna 2006 v 19:21 |  Filmové recenze
Mrtvý muž
Tak pozor, tady jsem trochu narazil. Předtím než jsem zasunul do své léty vycvičené mechaniky omatlaný kompaktní disk s nápisem "DEAD MAN" a spustil soubor s koncovkou avi jsem si přečetl několik recenzí, které tento film i pana režiséra Jarmuche velmi, velmi chválily. Velmi, velmi jsem se na film těšil.
Začátek, ten byl přímo ideální! Skvělá scéna jedoucího vlaku (vše ve filmu je krásně, nádherně černobílé, prostě stylové), ve kterém hlavní hrdina William Blake (říká vám to jméno něco? Ne?! Chodili jste vůbec na hodiny literatury?), kterého hraje J. Depp, jede na své nové pracoviště kamsi daleko, daleko a během cesty se mu ve vagóně pěkně obmění osazenstvo. Od zámožných měšťanů až po bandu "trempíků" z prérie. Dál už se mi ale film moc nelíbil. Vše ostatní bylo založeno na, podle mě, nudném putování krajinou proloženém občasnými ukázkami z díla W. Blakea. Nutno podotknout, že hlavní hrdina filmu W. Blake není totožný s básníkem Blakem, čehož si však nevšimne jistý indián jménem Nikdo a…. dál se vlastně nic moc neděje, což je škoda. Film je na jedné straně velmi působivý, asi nejsilnějšími momenty jsou zvuky kytar, jež doprovázení celý příběh, na druhé straně dílo ale nepůsobí nijak nápaditě a zajímavě.
Hodnocení 50%.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YAARIN YAARIN | 16. února 2007 v 13:19 | Reagovat

Seš mimo,vůbec jsi ten film nepochopil...Nudné putování krajinou???piš radši recenze na Kamenák a neser se do opravdového umění..DEAD MAN patří mezi nejlepší filmy všech dob!!!!!!!!!!!!!

2 YAARIN YAARIN | 16. února 2007 v 13:20 | Reagovat

Pust si radši Vinetua,toho snad tvůj mozek pochopí....

3 LIBOR LIBOR | 3. června 2007 v 1:57 | Reagovat

Božíčku, já jsem taky Libor a stydím se. Co ti udělal Jarmusch, že se mu tak mstíš? Je-li nudný Mrtvý muž, je nudý i náš život. Vždyť je to také jenom takové putování k smrti, která ve správný okamžik poodhrne závoj a nechá se nás nakouknout. Pravdu, kterou zahlédneme, však už většinou nestihneme nikomu sdělit. O tom to je. Nedívej se jenom očima...

4 Pultr Pultr | 9. února 2008 v 23:05 | Reagovat

Mam hodne rad tenhle film , mozna i to zdlouhave putovani....to hledani neceho....to byt jeste na zivu.... trochu zdlouhave jako stalker ale taky tak stoji za to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama