Magnolia

13. ledna 2006 v 19:21 |  Filmové recenze
Magnolia
O tomto filmu se hodně mluvilo a nějakou dobu asi také ještě mluvit bude. Žádný předchozí film od pana Andersona jsem ještě (kam má paměť sahá) neviděl, proto jsem se na tento těšil mírou převelikou. Film je nádhernou kombinací neuvěřitelných náhod a vzájemně se protínajících osudů hlavních postav. Všechny pak spojuje jedna velká televizní soutěž a … padající žáby. Zdá se vám to divné? Pak vězte, že tento film je na podivnostech založen. Vše je navíc doplněno krásnou hudbou a skvělými hereckými výkony (např. vidět miláčka dívčích srdcích T. Cruise v této roli je opravdu požitek). Nenechme se ovšem mýlit. Film rozhodně není záležitostí na poklidné odpoledne (to si radši pusťte něco jiného nebo jděte na procházku do parku). To co postavy také spojuje je utrpení a očekávání blízké smrti některých z nich. Je to také film o vypořádání se starými resty z minulosti. "Minulost už je sice pryč, ale neustále nás ovlivňuje".
O takovém snímku se dá jen těžko psát, má v sobě cosi éterického, co se vymyká prostým slovům. Právě kvůli takovým uměleckým dílům existuje médium zvané film.
Hodnocení: 96%.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anna anna | 13. ledna 2006 v 22:24 | Reagovat

..teda vypadá to slušně..asi se na to někdy podívám!

2 nervana nervana | 22. října 2006 v 21:20 | Reagovat

Je to super film na kterej nikdy nezapomenu,mám doma origošku a taky ho mám na stránkách,takže vím o čem mluvím...Když venku prší a máte depku rozhodně se na to mrkněte,nebudete litovat a ta hudba zvlášť na konci je super !!!

3 nervana nervana | 7. listopadu 2006 v 20:33 | Reagovat

teda tady to moc nezije...jenom dodam ze sem si pred par dny stahnul soundtrack z magnolie a vrele doporucuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama