Hledá se Nemo

13. ledna 2006 v 19:20 |  Filmové recenze
Hledá se Nemo
Tak copak se nám to tu vyskytuje? Animovaná pohádka z dílny W. Disneye! Hurá, hurá, křičí děcka, trousíc se svými rodiči, za ruku je táhnouc, do místních biografů a multiplexů. Popohání je strašlivý pud, "ceme videt libicky, libicky,…", povykují děcka cpouce se popcornem a chlemtajíc coca colu. Tak zhruba takový pohled se vám dostane pokud se rozhodnete jít do kina na nějaký film, který je takříkajíc určen i pro děti. Tento zážitek vám může celý snímek pěkně znechutit, takže je lepší si vše prohlédnout hezky doma v klidu, jako jsem to učinil já. Od filmu Hledá se Nemo jsem toho moc nečekal, o to větší bylo mé překvapení. Na snímek sice mohu přijít i děcka s výše zmíněnými excesy, ale film jim brzy zacpe svým dějem ústa a … máte klid. Jasně, je to taková happy story. Táta rybka hledá syna rybku v převelikém oceánu. Jak to skončí? Najdou se, samozřejmě! Je tu však i dost originálních nápadů, například spolek žraloků, kteří se pomocí terapie chtějí odnaučit pojídat ubohé rybičky nebo - dle mého názoru absolutně nejlepší záležitost v celém filmu - rybička trpící momentální amnézií. To vše vytváří velmi komické situace, takže jsem se po celý snímek velmi bavil a ani mi nepřišlo, že ten konec je takový…. očekávaný.
Prostě a jednoduše, nesmíte od toho očekávat nic moc světoborného - pokud toto splníte, tak následuje zábava. I když, tak mě napadá, že jedinec, který od filmu očekává opravdu něco velkého by na toto asi ani nešel.
Hodnocení 90%.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anna anna | 13. ledna 2006 v 22:19 | Reagovat

Ahoj, docela souhlasim s tim názorem na Nema. Už si ani nepamatuju,jestli sem to videla v kine nebo doma, ale žadný rušící dětičky me neobtěžovaly..takže asi doma. Ocenila bych i prekvapivějši závěr, ale na druhou stranu happyendy se v normalním živote zas tak často nedějou, tak se to jednou za čas ve filmu snese.

2 TerA(nebojsemyslet) TerA(nebojsemyslet) | Web | 16. listopadu 2009 v 16:42 | Reagovat

Jo Hledá se Nemo se mi taky líbil...

3 Nefertari Nefertari | 19. ledna 2013 v 18:55 | Reagovat

To jsem jako malá úplně zbožňovala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama